Некатегоризовано

Добри људи су срећа на овоме свету

На иницијативу Ученичког парламента Гимназије, поводом Међународног дана сузбијања сиромаштва и Светског дана хране, покренута је и од 15. до 17. октобра спроведена хуманитарна акција у нашој школи, којом је прикупљана храна за пет материјално угрожених породица из наше општине, а по препоруци Центра за социјални рад у њиховом избору. Акцији су се одазвале све одељењске заједнице Гимназије.

Након тога, наши ученици извели  су пријатан музички перформанс за присутне грађане и децу из вртића у Градском парку, на манифестацији којом је Црвени крст Велике Плане дао допринос обележавању Светског дана хране, а у сарадњи са фирмом ,,Супериор“ и организацијом ,,Slow food“, која промовише здраву исхрану. Том приликом су наши ученици сакупили и новчани прилог који ће усмерити на прављење пакета хране за одабране породице.

Наши гимназијалци су  својом иницијативом и хуманошћу потврдили дубоку истиност речи Меше Селимовића – ,,Добри људи су срећа на овоме свету“, што је био и слоган њихове акције.