Гимназија

Гимназијалци у пројекту „КУЛ ЈЕ ДА ЗНАШ! ВРШЊАЧКОМ МЕДИЈАЦИЈОМ ПРОТИВ НАСИЉА“

Циљ пројекта је оспособљавање вршњачких медијатора из седам средњих школа из шест општина, за рад са младима за примену модела медијације у ненасилном решавању сукоба.

Ученици (28 ученика) који су прошли обуку 15-17. септембра 2019. год. у Великој Плани, овладавали су вештинама  које се користе у медијацији, они су  охрабрени за слушање себе и других на брижан и отворен начин пун поштовања, као и на обликовање властитих и професионалних вештина потребних за медијацију. Ученици наше Гимназије, Милица Пешић (2/1), Милица Јањић (2/1), Ана Максимовић (3/2) и Давид Шулејић (3/2) ће своја знања преносити вршњацима са којима ће  организовати сет активности које промовишу културу НЕнасиља и  креативност младих као начина за развијање безбедоносне културе.

Путем радионица и организовањем манифестација „Спортом против насиља“, „Културом против насиља“ и „Музиком против насиља“, спровођењем Конкурса за најбоље филмиће који афирмишу медијацију као начин решавања сукоба, сами ученици утицаће на подизање свести о важности развијања безбедоносне културе код младих кроз коришћење методе вршњачке медијације.

Партнери на Пројекту су три гимназије и четири средње школе:

• Гимназија Велика Плана
  • Паланачка гимназија