Гимназија

Испити за стицање дипломе немачког језика

DSD u našoj školi

Čuvena poslovica kaže: “Koliko jezika znaš, toliko ljudi vrediš“. Mi u Gimnaziji Velika Plana znamo koliko je bitno vladati stranim jezicima i zato smo se svojski potrudili da postanemo deo DSD mreže škola, a to za učenike znači da u našoj školi mogu bez ikakvih troškova doći do međunarodno priznate diplome o znanju nemačkog jezika.

2018. godine naša gimnazija je pristupila ovoj mreži koju danas čini 1055 škola širom sveta, a u Srbiji ih je 24. Na ovaj ispit mogu izaći isključivo maturanti naše škole i po položenom ispitu dobiti diplomu nivoa B1. Priprema učenika se odvija od septembra do marta kada je polaganje na nivou celog sveta.

Karta sveta na kojoj se mogu videti sve škole koje su u DSD mreži:

https://www.pasch-net.de/de/pasch-schulen/weltkarte.html

Испити за стицање дипломе немачког језика