Гимназија

Новогодишње активности у нашој школи

Већ традиционално, осми пут, у нашој школи се организује изложба еколошких рециклираних јелки и украса. Идеја је да украси и јелке буду направљени, а не купљени и да се на тај начин  промовише идеја рециклаже, али се исто тако подстиче креативност ученика и тимски рад. Њихове необичне и занимљиве креације оцењивали су професори и ученици.  Награде за најбоље осмишљене јелке биле су пакетићи са слаткишима, а припале су одељењима 1/1 и 1/2 који деле прво место и 2/1 за освојено друго место, а „утешне“ награде су добили и остали учесници.

Новогодишњој атмосфери допринели су и учесници шаховског турнира, на којем је учествовало 24 ученика, а најбољи од свих је био Павле Милошевић, ученик 2/1.

Ученице  заинтересоване за предузетништво су изложиле своје занимљиве креације са новогодишњом тематиком. Са истом, новогодишњом темом, представили су се и љубитељи физике који су правили „научне украсе“.

Свим овим активностима претходио је новогодишњи концерт гимназијалаца и мало новогодишње дружење наставника.