Гимназија

Мај -месец математике

Манифестација “Мај- месец математике” је традиционална манифестација која, већ неколико година, окупља велики број ученика и наставника љубитеља математике са идејом да се   популаризације математике као наука.  Ове године, 15.05.2024. у оквиру те манифестације, одржан је математички квиз чији је организатор била Техничка школа. У такмичењу је учествовало 6 екипа: по две екипе из Економске школе, Техничке школе и наше Гимназије. Такмичење под називом “Потрага за благом”  захтевало је од учесника  математичко знање, али и спретност и и сналажење у простору. Тражећи сакривене линкове и  решавајући задатке ученици су пролазили неколико нивоа такмичења, а све то их је водило ка  ковчежићима у којима су биле сакривене шифре.

Нашу школу су представиле две екипе, које су заузеле прво и треће место.

Екипу 1. и 2. разреда, која је освојила прво место, чинили су: Михајло Симоновић, Тадија Стојановић, Софија Пантелић и Вукашин Пешић.

Екипа 3. и 4.разреда је освојила треће место, а чинили су је: Милена Петровић, Анастасија Тењевић, Софија Старчевић и Јањош Сибиновски.

Нашим гимназијалцима честитамо, а школи организатору се захваљујемо на лепо организованој манифестацији.